Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya
Anasayfa » Diş Eti Hastalıkları | Periodontoloji

Diş Eti Hastalıkları ve Tedavileri | Periodontoloji

Diş taşı temizliği, uzun yıllar ağız ve diş yapılarının sağlıklı kalmasını sağlar. Diş taşı gıda artıkları ve bakterilerden oluşur. Bu yapı düzenli aralıklarla temizlenmediği takdirde diş eti hastalığına sebep olur.

Diş eti çekilmesi, toplumun büyük kesiminde görülen bir diş eti rahatsızlığıdır. Temel neden genelde yetersiz diş temizliği ve sert fırçalama uygulamalarıdır.

Diş eti kanaması, ağız ve diş hastalığının önemli bir belirtisidir. Diş eti, iltihaplanarak hassaslaşır ve temas ile kanama görülebilir. İhmal edilmeden müdahale edilmesi gereklidir.

Diş eti ameliyatı, şekil bozukluklarının, eksik veya fazla diş eti dokusunun düzenlenmesi amacıyla gerçekleştirilir.

Estetik ve sağlıklı bir gülüş sadece dişlerin düzenlenmesi değil aynı zamanda diş etinin düzenlenmesi ile sağlanabilir. Pembe estetik uygulamaları asimetrik diş eti gibi bozuklukların düzenlenmesini içerir.

Dil bağı ve dudak bağı anatomik bir doğal oluşumdur. Bazı durumlarda beklenenden uzun olması fonksiyonel ve estetik bozukluklara neden olabilir. Basit müdahaleler ile bu doku bağlarını uzaklaştırmak mümkündür.

Gülümserken diş etinin fazla görünmesi estetik olmayan bir duruma neden olabilir. Genellikle genetik kaynaklı olan bu görünüş çeşitli diş eti operasyonları ile düzeltilebilmektedir.