Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya

Diş Eti Estetiği | Pembe Estetik

pembe estetik

Pembe Diş Eti Estetiği Nedir ?

Genellikle diş eti şekillendirme veya diş eti yeniden şekillendirme olarak adlandırılan pembe estetiğin amacı, diş etlerinizin görünümünü iyileştirmektir. Bu tedavi, gülümsemenizin daha çekici görünmesi için diş etlerinizin simetrisini, şeklini ve genel görünümünü iyileştirmeyi amaçlar.

Ne yazık ki, birçok insan çekici ve sağlıklı diş etlerine sahip olmanın önemini göz ardı etmektedir. Gerçekte, diş etleriniz gülüşünüzün genel görünümünde büyük bir etkiye sahiptir ve sağlıklı bir ağzın önemli bir parçasıdır.

Diş Eti Estetiği Ne Kadar Önemlidir?

Çekici diş etlerine sahip olmak, iyi diş sağlığı için gerekli olmanın yanı sıra gülümsediğinizde nasıl göründüğünüz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Örneğin, aşırı yüksek veya düşük diş etlerine sahip olmak, dengesiz ve düzensiz bir gülümsemeye neden olabilir. Benzer şekilde, diş etleriniz aşırı derecede çıkıntılıysa, dişlerinizin daha kısa görünmesine neden olarak gülümsemenizin genel görünümünü etkileyebilir.

Bu problemler pembe estetik ile çözülerek daha simetrik ve dengeli bir gülüş elde edilebilir. Fazla dokuyu ortadan kaldırarak, diş eti şekillendirme ayrıca diş etlerinizin durumunu iyileştirebilir ve diş eti hastalığı ve diğer ağız sağlığı sorunları geliştirme şansınızı azaltabilir.

Diş Eti Estetiği İşlemi Esnasında Ne Olur?

Diş eti estetiği operasyonu genellikle tek bir randevuda bitirilebilir ve diş kliniğimizde gerçekleştirilir. Diş hekimleri, işlem sırasında diş etlerinizi dikkatlice yeniden düzenleyecek, fazladan dokuları ortadan kaldıracak ve/veya estetik açıdan daha çekici bir sonuç elde etmek için şekli değiştirecektir.

İşlemden sonra kendinizi biraz hassas veya rahatsız hissedebilirsiniz, ancak bu belirtiler genellikle kısa sürelidir ve reçetesiz satılan ağrı kesicilerle tedavi edilebilir.

Diş Eti Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Pembe estetik, diş etlerinin görünümünü iyileştirmek isteyen herkes için mükemmel bir seçenek olabilir. Bu ameliyattan en çok dişeti gülüşü, düzensiz diş eti veya fazla diş eti dokusu olanlar fayda sağlar.

Tedavinin karmaşıklığına bağlı olarak, diş eti estetiği prosedürü normalde 30 ila 60 dakika sürer. Ancak, daha karmaşık uygulamalar daha uzun süre gerektirebilir.

Diş eti cerrahilerini gerçekleştirmek için normalde lokal anestezik kullanılır, bu nedenle herhangi bir ağrı olmaması gerekir. İşlemden sonraki bir kaç gün biraz hassasiyet veya rahatsızlık hissedebilirsiniz.

Diş eti estetiği operasyonundan sonra hastaların büyük bir çoğunluğu rutin aktivitelerine hemen devam edebilir. Ancak hafif bir rahatsızlık veya hassasiyet hissedebilirsiniz, bu nedenle diş hekiminizin size verebileceği cerrahi sonrası tavsiyelere uymanız çok önemlidir.

Kişinin ağız hijyeni uygulamaları ve genel sağlığı gibi bir dizi değişken, diş eti estetiğinin etkilerinin ne kadar kalıcı olduğunu etkileyebilir. Dikkatli bir bakım ile pembe diş eti uygulamalarının etkileri uzun yıllar devam edebilir.

Diş eti estetiği genellikle kozmetik diş prosedürü olarak kabul edilir. Pembe estetik fiyatları uygulanması gerken işlem türüne ve diş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Diş eti estetiği, herhangi bir diş ameliyatı gibi bazı riskler ve olası yan etkiler taşır. Bu, morarma, enfeksiyon veya diş eti hassasiyetinde değişiklikler içerebilir. Tedaviyi tamamlamak için yetenekli ve deneyimli bir diş hekimi seçerek bu tehlikeler azaltılabilir.

Devlete bağlı diş hastanelerinde yapılmadığı sürece pembe estetik tedavileri SGK ödemesine dahil değildir.

Bunu beğen:

%d