Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya
Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Bilindiği gibi diş hekimliği bilim ve teknolojiye dayalı bir tıp dalıdır. Hastaların doğru ve güncel bakıma ihtiyacı vardır, bu nedenle bilgi sahibi olmak, teknolojiye yatırım yapmak ve birlikte iyi çalışan insanlardan oluşan güçlü bir ekip oluşturmak önemlidir.

Akademya Diş Hekimleri Nevşehir’de 1989 yılında bireysel klinik hizmeti vermeye başlamıştır. 2014 yılı itibari ile firma adını Akademya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak değiştirmiştir. Bilgi ve eğitim geliştikçe her daldaki tedavinin derinliği de artar. Bunun ışığında 2014 yılından beri multidisipliner diş hekimliğinin birincil branşlarında uzmanlaşma mantığı ile faaliyet göstermekteyiz.

Panoramik radyografi ile yine bu tarihten itibaren tüm çeneyi görmemizi sağladı ve hastalarımıza mevcut teknolojiye uygun üst düzey bir çözüm sunduk. 1995 yılında implant diş tedavilerine başladık.

2014 yılından itibaren laminate veneer uygulamalarına ve gülüş tasarımına başladık.

Bir öncü olarak All on Four (hemen sabit diş) sistemlerini 2014 yılından beri kullanıyoruz. Bunlar diş çekiminden hemen sonra kullanılmaktadır.

2018 yılından itibaren kliniklerimizde 3 boyutlu görüntüleme sistemlerini (diş tomografisi) tüm karmaşık vakalar için uygulamaktayız.

Dijital Gülüş Tasarımı ağız içi dijital görüntüleme sistemlerini 2018 yılında uygulamaya başladık.