Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya
Anasayfa » Implant Dis Tedavileri

Implant Dis Tedavileri

Dental implantlar kaybedilen dişleri yerine koymanın en sağlam ve fonksiyonel yoludur. Yapay diş kökü gibi davranarak çene kemiğini uyarır ve zamana bağlı görülen kemik kayıplarının önüne geçer.

1 günde implant tedavisi ile kaybedilen dişler hızlıca yerine koyulabilir. Dişsiz geçirilen süre ortadan kalktığı için günlük hayata hızlı dönüş sağlanır.

Dikişsiz implant operasyonlarında diş eti kesilmediği için dikiş ihtiyacı olmaz. İmplant uygulanan çene kemiği ve dişeti bölgesinde hızlı bir iyileşme süreci başlar.

All on 4 implant tedavileri, tamamen dişsizlik görülen çenelerde sabit diş yapabilmeyi mümkün kılar. 

Uzun süre dişsiz kalan çene kemikleri zamanla incelir ve diş implant uygulamaları için yetersiz hale gelir. Zayıf çene kemiklerinde implant cerrahisi sırasında veya öncesinde yapılacak kemik tozu ilaveleri yeniden kemik dokusu oluşturmaya olanak tanır.

Çürük, kırık veya başarısız kanal tedavisi gibi sebeplerle dişlerin kaybedileceği durumlarda hemen implant tedavileri uygulanarak diş çekimi sonucu oluşan boşluğa implant yerleştirilebilir.

Üst çene arka bölgelerde görülen yetersiz kemik durumlarında sinus kaldırma operasyonları kemik kazanımı için uygulanabilir. Sinus Lift tedavileri sayesinde implant için yeterli kemik dokusu oluşturulabilmektedir.

Üç boyutlu dental tomografi ve bilgisayarlı planlama yazılımları sayesinde çene kemiği içerisinde implant dişlerin yerleştirileceği bölge ve açı tam olarak tespit edilebilmektedir.

Kemik iyileşmesini ve bağışıklık sistemini etkileyen çeşitli tıbbi rahatsızlıklarda diş implant uygulamaları sırasında bazı düzenlemeler yapılması gerekmektedir. 

Periimplantitis, implant çevresindeki kemik ve diş eti dokusunun iltihaplanması sonucu görülen önemli bir hastalıktır. Düzenli diş dırçalama, diş ipi ve arayüz fırçası kullanımı ile implant çevresi hijyenin sağlanması gerekmektedir.

Implant destekli diş protezleri, sabit diş veya çıkarılabilir diş şeklinde üretilebilen çeşitli alternatiflere sahiptir. Çeneler üzerine vidalanan implantların estetik ve öğütme işlevinin kazandırılmasını sağlarlar.