Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya
Anasayfa » Implant Dis Tedavileri » Rehberli İmplant Tekniği

Rehberli İmplant Tekniği

rehberli implant tedavisi

Guided Implant Nedir ?

Geleneksel prosedürlerde, implantın kemiğe yerleştirileceği yer çoğunlukla deneyime bağlıdır ve işlem sırasında görsel olarak belirlenir. Bilgisayar destekli üç boyutlu görüntüleme teknikleri sayesinde artık çeneler her açıdan derinlemesine değerlendirilebilmekte ve implantın en iyi yerini belirlemek için kılavuz programlar kullanılabilmektedir. İmplant üzerine yapılan sabit diş protezlerinde bilgisayar destekli kılavuzlu implant uygulamaları sayesinde hata payı azaltılmakta ve zamandan tasarruf sağlanmaktadır.

Rehberli İmplant Avantajları Nelerdir ?

  1. İmplant cerrahisi daha hassas bir şekilde yapılabilir
  2. İşlem süresi kısalır
  3. İmplant ameliyatı sonrasında daha konforlu ve hızlı bir iyileşme süreci temin edilir
  4. Ağrı ve şişlik riski azaltılmış olur

Rehberli Implant Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Guided implant tekniği, herkes için uygun olmayabilir. Ancak, her hasta için detaylı inceleme yapılması gereklidir. Hekim, kemik durumuna göre tekniğin  uygunluğuna karar verir.

Evet, tüm implant cerrahileri sırasında lokal anestezi kullanılır. Bu sayede, işlem sırasında ağrı ve acı minimize edilmiş olur.

Rehberli implant teknolojisi, diğer implant yöntemlerine göre daha hassas bir işlem olarak kabul edilir. İşlem süresi kısaldığı için daha az şişlik ve ağrı yaşanması beklenir.

Rehberli implant işlemi, uygulanacak bölgeye ve yerleştirilecek implantın sayısına bağlı olarak değişebilir. 

İmplant amelyatı sonrasında diş hekiminin önerilerine uyulması önemlidir. Beslenme düzenine dikkat etmek, sigara ve alkollü gıdalardan uzak durmak ve düzenli diş fırçalamak bu önerilerin arasındadır.

 

Bunu beğen:

%d