Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya

Nevşehir Diş Hekimi Kadrosu

1964 Kırıkkale’de doğmuştur.

1987 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni birincilik ile bitirerek onur madalyası almıştır.

1987 yılında Ankara’da özel diş kliniğinde göreve başlamıştır.

1989 yılında kendi özel kliniğinde Nevşehir diş tedavisi alanında hizmete başlamıştır.

2014 yılından itibaren Nevşehir ilinde diş hastanesi konseptinin ilk örneği olan Akademya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde kurucu diş hekimi olarak meslek hayatına devam etmektedir.

2016 yılında dijital diş hekimliği uygulamaları konusunda çağdaş ve hızlı çözümler sağlayan CAD-CAM cihazları ile zirkonyum diş tedavilerinde uygulamalarını genişletmiştir.

2018 yılında klinik hizmetine alınan dijital üç boyutlu dental tomografi(CBCT) cihazı Nevşehir diş sağlığı tedavilerinde bir ilk olma özelliği taşımaktadır.

1974 yılında Nevşehir’de doğmuştur. İlk öğrenimini Gazi İlkokulu’nda tamamlamıştır. Nevşehir Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur.

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1999 yılında Tekirdağ Hayrabolu’da kendi özel kliniğinde diş hekimi olarak çalışmaya başlamıştır.

2002 yılında dental panoramik radyografiyi kliniğine adapte ederek diş implant uygulamalarına başlamıştır.

2014 yılında Nevşehir diş hastanesi konseptinde bir ilk olan Akademya Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde kurucu diş hekimi olarak göreve başlamıştır.

2016 yılında klinik bünyesine dahil edilen üç boyutlu dental CAD-CAM sistemler sayesinde 1 günde implant üzeri sabit diş gibi modern diş tedavisi çözümlerini uygulamaya başlamıştır.

2018 yılında Nevşehir’de bir ilk olarak klinik bünyesine dahil edilen üç boyutlu dental tomografi sistemleri sayesinde gömülü diş ve implant diş ameliyatlarını bir üst seviyeye taşımıştır.

1964 Nevşehir Ürgüp doğumludur. Ortaokul ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamlamıştır.

1987 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden ikincilik ile mezun olmuştur.

1989 yılında kendi özel kliniğinde Nevşehir Ürgüp diş tedavisi alanında hizmet vermeye başlamıştır.

1994 yılında dental panoramik radyografiyi bölgede ilk olarak klinik çalışma pratiğine dahil etmişir.

1995 yılında implant diş tedavileri alanında aktif olarak çalışmaya başlamıştır.

2014 yılında Nevşehir Diş Hastanesi konseptinde ilk kurum olan Akademya Nevşehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde kurucu diş hekimi olarak yer almıştır.

2015 yılından itibaren yarı zamanlı olarak Ürgüp’teki özel diş kliniğinde ve Akademya Nevşehir Diş Kliniği’nde kurucu diş hekimi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

2016 yılında üç boyutlu dijital diş hekimliği uygulamalarına olanak tanıyan CAD-CAM cihazların klinik bünyesine dahil edilmesiyle hemen implant, bir günde implant ve monolitik zirkonyum gibi çağdaş diş tedavileri alanında çalışmalarını genişletmiştir.

2018 yılında Nevşehir diş hastaneleri alanında bir ilk olan üç boyutlu dental tomografi (CBCT) cihazlarını çalışma pratiğine dahil etmiştir

1992 Nevşehir doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamlamıştır. 

2016 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2016 yılında Ürgüp’te özel klinikte diş hekimi olarak çalışmaya başlamıştır. 

2021 yılından itibaren Akademya Nevşehir Diş Hekimliği dalında görev yapmaya başlamıştır

1990 yılında Kayseri’de doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamlamıştır.

2014 yılında Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur

2014 yılında Aksaray Eskil İlçe Devlet Hastanesi’nde Diş Hekimi olarak göreve başlamıştır.

2018 yılında Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde Diş Hekimi olarak görev yapmıştır.

2021 yılından itibaren Nevşehir Akademya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde görev yapmaktadır

Ortodonti Uzmanı Emir Tosun, 1992 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitim hayatını Nevşehir’de tamamlamıştır.

2015 yılında Ankara Başkent Üniversitesi’nden bölüm birinciliği ile mezun olarak onur madalyası kazanmıştır. Mezuniyetin ardından hayalini kurduğu Nevşehir’de Ortodonti Uzmanı olmak için çalışmalarına başlamıştır.

2016 yılında yapılan Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı’nda (DUS) Türkiye derecesi (79) yaparak Ortodonti Uzmanlık eğitimine başlamıştır.

2021 yılında Kırıkkale Üniversitesi’nde “Ortognatik Cerrahi Sonrası Ortodontik Tedavi Süresinin İskeletsel Relaps ve Tedavi Sonucuna Etkileri” isimli tezini sunarak Ortodonti Uzmanı ünvanını almıştır.

2021 yılında İstanbul Ataşehir’de bulunan özel bir klinikte Telsiz Ortodonti yani Şeffaf Plaklar ile telsiz diş düzeltme alanında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır.

2023 yılından itibaren Nevşehir Akademya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde Nevşehir Ortodonti alanında görev yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda Şeffaf Plak tedavilerinde meslektaşlarına dijital planlama danışmanlığı yapmaktadır.