Akademya Nevşehir Diş Kliniği

nevşehir diş hastanesi akademya
Anasayfa » Blog-2 » Genel » Ortodontik Tedavi için Nevşehir Diş Hastanesi Sevk Sistemi

Ortodontik Tedavi için Nevşehir Diş Hastanesi Sevk Sistemi

akademya ortodonti

Ortodontik tedavinin özel kliniklerde yürütülmesi konusunda devlet, 18 yaşından küçük ve sağlık sigortası olanların bakım masraflarının bir kısmını geri ödemek için sevk sistemini kullanmaktadır. Bu sevk yalnızca önemli bir diş çarpıklığı varsa ve tedavi sadece kozmetik değilse kabul edilecektir. Nevşehir Diş Hastanesi, Nevşehir’de yaşayan ve ortodontik tedavi ihtiyacı olan kişilere rapor vermektedir. Bulundukları il merkezlerindeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri, diğer illerde yaşayan hastalarımıza rapor verebilmektedir.

ortodonti sevk rapor

Diş hastanesinden sevk almak için Nevşehir’de ikamet eden hastaların buradaki doktorlar tarafından ortodonti tedavisi ihtiyacı açısından kontrol edilmesi gerekir. Muayene sonucunda uygunluk tespit edilirse, raporunuz gerekli evrakların doldurulmasından sonraki birkaç gün içinde hazırlanacaktır. Akademya Nevşehir’de diş teli tedavisi için aldığınız raporun altı aylık bir geçerlilik süresi vardır ve bu sürenin sonunda herhangi bir yerde tedavi başlatılmazsa geçerlilik süresi sona erer.

nevşehir diş hastanesi sevk sistemi

Hastanın ebeveyni sevki kabul etmeyi seçerse, rapor alınmadan önce tedavi başlayamaz. Diş teli veya şeffaf plaklar ile ortodontik tedavi öncesi kanal tedavisi, restoratif dolgular ve diş eti hastalıkları açısından detaylı muayene yapılması gerekir. Devlet, alınan raporun bir sonucu olarak, en az 6 ay aralıklarla olmak üzere tutarı size üç aşamada geri ödeyecektir. Nevşehir Diş Hastanesi, tedavi süresince doktorunuzun derleyip belirli noktalarda size sunacağı evrak ve fotoğrafları onayladıktan sonra ödeme SGK üzerinden yapılacaktır.

Sevk aldıktan sonra Nevşehir Ortodonti Uzmanı Emir Tosun ile tedaviye başlamak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.